Ugdymas karjerai

Nacionalinė karjeros savaitės renginiai mūsų mokykloje

Lapkričio 24-28 d. Lietuvoje yra paskelbta Nacionalinė karjeros savaitė. Mūsų mokykloje renginiai, skirti karjeros ugdymui prasidėjo jau lapkričio pradžioje.

Lapkričio 10 d. 5b klasės mokiniai lankėsi Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre. Pirmiausia jie apžiūrėjo stambiagabaričių atliekų aikštelę, o vėliau vyko į sąvartyną. Pakeliui L. Burbienė, specialistė ryšiams su visuomene, papasakojo penktokams kaip atsirado pirmieji sąvartynai, kodėl reikia rūšiuoti, kiek atliekų per metus „pagamina“ kiekvienas iš mūsų. Atvykę į sąvartyną vaikai apžiūrėjo šiukšlių kalnus, žaliųjų atliekų aikštelę, sužinojo kokie tyrimai atliekami sąvartyne. Grįžę į mokyklą penktokai gamtos ir žmogaus pamokose atliko užduotis, kuriose panaudojo gautą informaciją.

Aktyviai dalyvavome projekto „Kam to reikia?“ veikloje. Lapkričio 5 d. devintokai Tomas ir Karolis, o lapkričio 12 d. dešimtokai Ignas ir Gytis „šešėliavo“, t.y. atliko vienos dienos praktiką Marijampolės Sodros skyriuje. Vaikinus domino IT specialistų darbas. Taigi, jie ne tik turėjo galimybę iš arčiau stebėti IT specialistų darbą, bet sužinojo kokių savybių reikia žmogui, norinčiam įgyti šią profesiją.

Lapkričio 25 d. 7b klasės mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Swedbank, klientų aptarnavimo padalinyje Marijampolėje. Septintokus pasitiko ir su jais bendravo vadybininkė Jolita Luckuvienė. Ji ne tik aprodė banką, bet ir papasakojo kokias paslaugos teikiamos, kokių specialybių žmonės dirba banke.

Tęsiant jau tradicija tapusias „Buvusių mokinių sėkmės istorijas“ lapkričio 11 d. 5a klasės mokiniai dalyvavo susitikime su Giedre Alenskiene. Šiuo metu Giedrė domisi ir užsiima fotografija. Ji penktokams papasakojo, kad fotografo darbas tai ne vien spragsėti fotoaparato mygtuku. Tai ir bendravimas su žmonėmis, jų pažinimas, ir ilgas darbas redaguojant nuotraukas. Giedrė vaikams parodė fotografijų iš jos darytų fotosesijų.

Prisiminti buvo ir kiti mūsų mokyklą baigę mokiniai. Mokyklos vestibiulyje visą mėnesį veikė mokinių darbų paroda „Jie mokėsi mūsų mokykloje“. Čia galėjome plačiau susipažinti su mokykloje besimokiusiais Ovidijumi Vyšniausku, Gracijumi Sakalausku, Raimonda Vizgirdiene, Aivaru Navakausku, Aidenu Karpumi, Justinu Sajausku, Stanislovu Sajausku, Arvydu Avuliu, Egidijumi Balčiūnu.

           

KAS YRA KARJERA?

Šiandien karjera turi būti suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savirealizacijos galimybe.

Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje, o jam turi padėti mokytojai, karjeros veiklų koordinatoriai, tėvai. Padedamas jų, mokinys turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį bei planuoti savo vietą darbo rinkoje, t.y. išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą.

Mūsų mokykla dalyvauja 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.3-ŠMM-01-V priemonės „Profesinio orientavimo sistemos veiklos tobulinimas ir plėtra“ valstybės projekte Nr. VP1- 2.3-ŠMM-01-V-01-002 „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“

Vykdomos Ugdymui karjerai programos tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą.

Programa mokiniams padės:

  • pažinti karjerai svarbias charakterio savybes,
  • rasti ir naudoti visą su karjera susijusią informaciją,
  • priimti tinkamus karjeros sprendimus,
  • mokymosi ir laisvalaikio veiklose tobulinti karjerai svarbias kompetencijas,
  • įgyti lankstumo pereinant į kitą karjeros ar mokymosi aplinką, padės formuoti mokymosi visą gyvenimą įgūdžius.

Kviečiami ne tik mokiniai, bet ir mokytojai bei mokinių tėveliai.

Norėdami susitarti dėl užsiėmimo ar užduoti rūpimą klausimą, galite kreiptis į karjeros koordinatorę Kristiną Vėlyvienę.

Konsultacijų laikas derinamas individualiai.

Klausimus galite taip pat pateikti el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Naudingos nuorodos internete

TESTAI

Profesijos pasirinkimo testas:

 http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/single.php?content=testas1

Asmenybės kryptingumo testas:

 http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/single.php?content=testas3

Komunikacinių-organizacinių polinkių įvertinimo testas:

 http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/single.php?content=testas2

INFORMACIJA APIE PROFESIJAS

 http://www.mukis.lt/lt/mokiniams.html

Profesijų vadovas:

 http://www.euroguidance.lt/profesijosvadovas/

Profesijų klasifikatorius:

 http://82.135.219.213/mod/klasifikatorius/

INFORMACIJA APIE STUDIJAS

http://www.aikos.smm.lt/aikos/index.htm 

 http://www.lamabpo.lt/studiju-programos 

 

STOJAMOJO BALO SKAIČIUOKLĖS

 http://www.lamabpo.lt/skaiciuokle

 http://www.studijos.lt/busimiems_studentams/balu_skaiciuokle

BENDRASIS PRIĖMIMAS Į AUKŠTOJO MOKSLO INSTITUCIJAS LIETUVOJE

www.lamabpo.lt

STUDIJOS UŽSIENYJE

 http://ec.europa.eu/ploteus/home.jsp?language=lt

 http://kalba.lt/

 http://www.kastu.lt/

GYVENIMO APRAŠYMO RENGIMAS

Europass gyvenimo aprašymo forma ir rengimo rekomendacijos:

 http://www.europass.lt/cv

DARBO IEŠKA

Lietuvos darbo birža:

 http://www.ldb.lt/Informacija/Puslapiai/default.aspx

Marijampolės Jaunimo darbo centras

 http://www.ldb.lt/jaunimui/jdc/Puslapiai/Marijampole.aspx

Darbo ieškos portalai:

 http://www.cv.lt/index.do

 http://www.cvonline.lt/

 http://www.cvmarket.lt/

 http://www.cvbankas.lt/darbo-skelbimai

SAVANORYSTĖS GALIMYBĖS LIETUVOJE IR UŽSIENYJE

 http://www.buk-savanoriu.lt/

 http://www.savanoris.lt/lt/index.php

 http://www.patria.lt/lt/centrai/savanoriu-centras/

 http://www.zinauviska.lt/lt/savanoryste/kas-tai

 http://www.jtba.lt/europos_savanoriu_tarnyba